Murata Electronics RPE5C2A181J2K1A03B
Part No.:
RPE5C2A181J2K1A03B
Description:
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Shipping
RPE5C2A181J2K1A03B Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)