Murata Electronics RPE5C2A152J2P1A03B
Part No.:
RPE5C2A152J2P1A03B
Description:
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL
Shipping
RPE5C2A152J2P1A03B Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)