Johanson Dielectrics Inc. RLLF101W126K3QN001T
Part No.:
RLLF101W126K3QN001T
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 12UF 100V X7R RADIAL
Shipping
RLLF101W126K3QN001T Information
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Series:
SMPS T-BME
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
12 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.929" L x 0.250" W (23.60mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
1.224" (31.10mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.799" (20.30mm)