Johanson Dielectrics Inc. RLFR101W395M3QN001T
Part No.:
RLFR101W395M3QN001T
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 3.9UF 100V X7R RADIAL
Shipping
RLFR101W395M3QN001T Information
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Series:
SMPS T-BME
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
3.9 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.502" (12.75mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.402" (10.20mm)