Johanson Dielectrics Inc. RLEB102W153K3QN001T
Part No.:
RLEB102W153K3QN001T
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 0.015UF 1KV X7R RADIAL
Shipping
RLEB102W153K3QN001T Information
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Series:
SMPS T-BME
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C