Johanson Dielectrics Inc. RLDT101G473J3QN001T
Part No.:
RLDT101G473J3QN001T
Description:
CAP CER 0.047UF 100V NP0 RADIAL
Shipping
RLDT101G473J3QN001T Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.302" (7.67mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)