Bourns Inc. RLB0812-822KL
Part No.:
RLB0812-822KL
Description:
FIXED IND 8.2MH 36MA 30 OHM TH
Shipping
RLB0812-822KL Information
Inductance:
8.2 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
36 mA
DC Resistance (DCR):
30Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:
400kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
252 kHz
Size / Dimension:
0.264" Dia (6.70mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)