Bourns Inc. RLB0812-393KL
Part No.:
RLB0812-393KL
Description:
FIXED IND 39MH 18MA 150 OHM TH
Shipping
RLB0812-393KL Information
Inductance:
39 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
18 mA
DC Resistance (DCR):
150Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant:
130kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
79.6 kHz
Size / Dimension:
0.264" Dia (6.70mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)