Bourns Inc. RLB0608-3R9ML
Part No.:
RLB0608-3R9ML
Description:
FIXED IND 3.9UH 720MA 300MOHM TH
Shipping
RLB0608-3R9ML Information
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
720 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
45MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)