Bourns Inc. RLB0608-330KL
Part No.:
RLB0608-330KL
Description:
FIXED IND 33UH 410MA 850 MOHM TH
Shipping
RLB0608-330KL Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
410 mA
DC Resistance (DCR):
850mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)