Bourns Inc. RL824-681K-RC
Part No.:
RL824-681K-RC
Description:
FIXED IND 680UH 440MA 790MOHM TH
Shipping
RL824-681K-RC Information
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
440 mA
DC Resistance (DCR):
790mOhm Max
Q @ Freq:
26 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
1.1MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max):
0.610" (15.50mm)