KYOCERA AVX RH223C476MA3RA3
Part No.:
RH223C476MA3RA3
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 47UF 25V X7R SMD
Shipping
RH223C476MA3RA3 Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
RH
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked)
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Stacked SMD, 4 J-Lead
Size / Dimension:
0.300" L x 0.213" W (7.62mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.295" (7.50mm)