TGS RE125M0000S300
Part No.:
RE125M0000S300
Manufacturer:
TGS
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
OSC 125MHZ 3.3V HCMOS//15PF SMD
Shipping
RE125M0000S300 Information
Manufacturer:
TGS
Series:
COM32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Tri-State (Output Enable)
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
30mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)