Murata Electronics RDER71E104K0S1H03A
Part No.:
RDER71E104K0S1H03A
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R RADIAL
Shipping
RDER71E104K0S1H03A Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)