YAGEO RC0805FR-0739R2L
Part No.:
RC0805FR-0739R2L
Description:
RES 39.2 OHM 1% 1/8W 0805
Shipping
RC0805FR-0739R2L Information
Resistance:
39.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)