TGS RB2M457600L515
Part No.:
RB2M457600L515
Manufacturer:
TGS
Category:
Oscillators
Package:
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Description:
Xtal Osc 2.4576MHz 5V HCMOS 50pF
Shipping
RB2M457600L515 Information
Manufacturer:
TGS
Series:
CO8
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
2.4576 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
20mA
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)