TGS RB16M00000L515
Part No.:
RB16M00000L515
Package:
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Description:
Xtal Osc 16MHz 5V HCMOS 50pF Tri
Shipping
RB16M00000L515 Information
Package/Case:
Frequency:
16 MHz
Function:
Tri-State (Output Enable)
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
20mA
Size / Dimension:
0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)