KEMET R76UI0330JE00J
Part No.:
R76UI0330JE00J
Shipping
R76UI0330JE00J Information
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
700V
Voltage Rating - DC:
2000V (2kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.929 Ohms
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.437" (11.10mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)