KEMET R76UI0270DQ40J
Part No.:
R76UI0270DQ40J
Shipping
R76UI0270DQ40J Information
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
700V
Voltage Rating - DC:
2000V (2kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.358 Ohms
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.398" (10.10mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)