KEMET R76QI18205000K
Part No.:
R76QI18205000K
Shipping
R76QI18205000K Information
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
600V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
78 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.437" (11.10mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)