KEMET R76QF08205000J
Part No.:
R76QF08205000J
Shipping
R76QF08205000J Information
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
600V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
776 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.358" (9.10mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)