KEMET R76PD1180DQ00K
Part No.:
R76PD1180DQ00K
Shipping
R76PD1180DQ00K Information
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
250V
Voltage Rating - DC:
630V
ESR (Equivalent Series Resistance):
354 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.319" (8.10mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)