KEMET R75TI2150JE30K
Part No.:
R75TI2150JE30K
Shipping
R75TI2150JE30K Information
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
650V
Voltage Rating - DC:
1600V (1.6kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
53.1 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.535" (13.60mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)