KEMET R75RI2220JH30K
Part No.:
R75RI2220JH30K
Shipping
R75RI2220JH30K Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
600V
Voltage Rating - DC:
1250V (1.25kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
36.2 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.535" (13.60mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)