KEMET R75PD2150DQB0J
Part No.:
R75PD2150DQB0J
Shipping
R75PD2150DQB0J Information
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
220V
Voltage Rating - DC:
630V
ESR (Equivalent Series Resistance):
74.3 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.417" (10.60mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)