KEMET R75MI3180AA30J
Part No.:
R75MI3180AA30J
Shipping
R75MI3180AA30J Information
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
220V
Voltage Rating - DC:
400V
ESR (Equivalent Series Resistance):
13.3 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.535" (13.60mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)