KEMET R75MD2680DQA0K
Part No.:
R75MD2680DQA0K
Shipping
R75MD2680DQA0K Information
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
ESR (Equivalent Series Resistance):
16.4 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.476" (12.10mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)