KEMET R75MD2330Z3B0J
Part No.:
R75MD2330Z3B0J
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Shipping
R75MD2330Z3B0J Information
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.417" (10.60mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)