KEMET R75MD2180JE40K
Part No.:
R75MD2180JE40K
Shipping
R75MD2180JE40K Information
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
220V
Voltage Rating - DC:
400V
ESR (Equivalent Series Resistance):
61.9 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.358" (9.10mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)