KEMET R75ID3100CKB0J
Part No.:
R75ID3100CKB0J
Shipping
R75ID3100CKB0J Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
140V
Voltage Rating - DC:
250V
ESR (Equivalent Series Resistance):
11.1 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.417" (10.60mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)