KEMET R75GD3100JEB0J
Part No.:
R75GD3100JEB0J
Shipping
R75GD3100JEB0J Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
70V
Voltage Rating - DC:
160V
ESR (Equivalent Series Resistance):
11.1 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.358" (9.10mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)