KEMET R73TI11805000J
Part No.:
R73TI11805000J
Shipping
R73TI11805000J Information
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
450V
Voltage Rating - DC:
1600V (1.6kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.437" (11.10mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)