KEMET R71MI3220CK00J
Part No.:
R71MI3220CK00J
Shipping
R71MI3220CK00J Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
220V
Voltage Rating - DC:
420V
ESR (Equivalent Series Resistance):
253 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.437" (11.10mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)