KEMET R71MI31505000K
Part No.:
R71MI31505000K
Shipping
R71MI31505000K Information
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
220V
Voltage Rating - DC:
420V
ESR (Equivalent Series Resistance):
371 mOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.437" (11.10mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)