KEMET R66PD1150AA10J
Part No.:
R66PD1150AA10J
Shipping
R66PD1150AA10J Information
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
220V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.319" (8.10mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)