KEMET R49AI31500001M
Part No.:
R49AI31500001M
Description:
CAP FILM 0.15UF 20% 800VDC RAD
Shipping
R49AI31500001M Information
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.394" W (18.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)