KEMET R46KN3330JBN0K
Part No.:
R46KN3330JBN0K
Shipping
R46KN3330JBN0K Information
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
275V
Voltage Rating - DC:
560V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.594" (15.10mm)
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)