Sensata-Airpax R21-2-16.0A-R102CV-V
Part No.:
R21-2-16.0A-R102CV-V
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Shipping
R21-2-16.0A-R102CV-V Information
Current Rating (Amps):
16A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
2
Illumination:
Green
Illumination Voltage (Nominal):
250V