Sensata-Airpax R21-2-10.0A-R102CV-V
Part No.:
R21-2-10.0A-R102CV-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Shipping
R21-2-10.0A-R102CV-V Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
SNAPAK®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
2
Illumination:
Green
Illumination Voltage (Nominal):
250V