QST QTT325-16.3676MBG-T
Part No.:
QTT325-16.3676MBG-T
Manufacturer:
QST
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC TCXO 16.3676MHZ SNWV
Shipping
QTT325-16.3676MBG-T Information
Manufacturer:
QST
Series:
QTT325
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
16.3676 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)