QST QTT216-32.000MBN-T
Part No.:
QTT216-32.000MBN-T
Manufacturer:
QST
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
2.0x1.6 TCXO 3.3V 2.0ppm
Shipping
QTT216-32.000MBN-T Information
Manufacturer:
QST
Series:
QTT216
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
32 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)