QST QTM161-12.000MDD-T
Part No.:
QTM161-12.000MDD-T
Manufacturer:
QST
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
1.6X1.2X.06 XO 1.8V 25ppm -40 to
Shipping
QTM161-12.000MDD-T Information
Manufacturer:
QST
Series:
QTM161
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
12 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
25mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.065" L x 0.049" W (1.65mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)