QST QT532S-20.000MAAJ-T
Part No.:
QT532S-20.000MAAJ-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
5.0X3.2 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Shipping
QT532S-20.000MAAJ-T Information
Series:
QT532S
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)