QST QT532G-20.000MAAJ-T
Part No.:
QT532G-20.000MAAJ-T
Manufacturer:
QST
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
5.0X3.2 GLASS SEAL MHZ QUARTZ XT
Shipping
QT532G-20.000MAAJ-T Information
Manufacturer:
QST
Series:
QT532G
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)