QST QT49S-30.000MEEJ-T
Part No.:
QT49S-30.000MEEJ-T
Manufacturer:
QST
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Description:
HC49 10PPM @25C 10PPM (-20 TO 7
Shipping
QT49S-30.000MEEJ-T Information
Manufacturer:
QST
Series:
QT49S
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
30 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)