Johanson Technology Inc. QSCT251Q1R0B1GV001E
Part No.:
QSCT251Q1R0B1GV001E
Description:
CAP CER 1PF 250V NP0 0805
Shipping
QSCT251Q1R0B1GV001E Information
Capacitance:
1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.046" (1.17mm)