Johanson Technology Inc. QSCP251Q6R8B1GV001T
Part No.:
QSCP251Q6R8B1GV001T
Description:
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0603
Shipping
QSCP251Q6R8B1GV001T Information
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.89mm)