Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | QM3344LEV-24.0M |
| Manufacturer | Pletronics, Inc |
| Series | PRONTO™ QM33L |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 24 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | CMOS, TTL |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 35mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.038" (0.96mm) |
The following parts include "QM3344LEV-24.0M" in Silicon Labs QM3344LEV-24.0M.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.