QLUXL57512W24LED840L.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | QLUXL57512W24LED840L |
| Manufacturer | LTF technology LLC |
| Series | QLUX |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Type | LED Engine |
| Color | White, Neutral |
| CCT (K) | 4000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength | - |
| Configuration | Linear |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 1250lm |
| Current - Test | 350mA |
| Temperature - Test | 50°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 23.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 152 lm/W |
| Current - Max | 450mA |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| Viewing Angle | 120° |
| Features | Dimming |
| Size / Dimension | 575.00mm L x 25.40mm W |
| Height | - |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Lens Type | Flat |
The following parts include "QLUXL57512W24LED840L" in Silicon Labs QLUXL57512W24LED840L.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.