QLUXCOBI1512932WD-P1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | QLUXCOBI1512932WD-P1 |
| Manufacturer | LTF technology LLC |
| Series | QLUX |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Type | Chip On Board (COB) |
| Color | White, Neutral |
| CCT (K) | 1800K ~ 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength | - |
| Configuration | Rectangle |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 1200lm |
| Current - Test | 350mA |
| Temperature - Test | 25°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 34V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 82 lm/W |
| Current - Max | 350mA |
| CRI (Color Rendering Index) | 98 |
| Viewing Angle | - |
| Features | Dimming |
| Size / Dimension | 15.00mm L x 12.00mm W |
| Height | 1.50mm |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Lens Type | Flat |
The following parts include "QLUXCOBI1512932WD-P1" in Silicon Labs QLUXCOBI1512932WD-P1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.